Proč nám to jde bez glutamátů!

Ne každý zákazník ví, že jsme jedni z mála výrobců, kteří úplně odbourali glutamáty v masných výrobcích. Glutamáty jsou zvýrazňovače chuti a vůně. Ovlivňují naše chuťové buňky a odbourávají nepříjemnou pachuť po přísadách jako je lůj, kůžová emulze, potravinářská guma, sója, separát, a tím zlevňují výrobek.

My tyto látky nepoužíváme, vyrábíme z kvalitního masa, tudíž u nás glutamát není nenahraditelný jako u řetězcových dodavatelů. Dokonce jsme u jednoho dodavatele koření jediní zákazníci, kteří bez glutamátů vyrábějí . Podle informací většině výrobcům, kteří vypustili glutamáty, se změnila chuť výrobků, poklesl odbyt, a proto se vrátili k jejich opětovnému používání.

Glutamáty přebijí nepříjemnou chuť zlevňujících přísad a navíc podporují stále větší chuť k jídlu. Glutamáty E620 – E625 jsou návykové látky, kterými výrobci zakrývají nedostatek původních surovin. Glutaman sodný E621 je druh koncentrované chemikálie, která může způsobit nepříznivé reakce na lidský organismus jako jsou zvedání žaludku, zvracení, migrény, přibývání na váze nebo poruchy nervového systému. Nebezpečný je zvláště pro děti, je toxický a může narušit jejich nervovou soustavu.

Další nežádoucí látkou ve výrobcích jsou alergeny. Ty v našich výrobních najdete pouze v minimálním množství. Alergeny se vyskytují pouze v uzeninách se sýrem a dále ve výrobcích, kam se podle tradiční receptury přidává veka a strouhanka. Jedná se o sekanou, jelita, jitrnice a vinnou klobásu.
ilustrace ilustrace ilustrace